Dallas veilinghuis verwacht Mickey Mantle rookie card voor nieuw record

Een Dallas veilinghuis verwacht dat de rookie card van een Yankees legende voor een recordprijs zal worden verkocht tijdens een komende veiling.

Heritage Auctions biedt een 1952 Topps No. 311 Mickey Mantle baseball card aan als onderdeel van haar voorjaars Sports Card Auction.

De kaart, eigendom van gepensioneerde NFL offensive lineman Evan Mathis, werd vastgesteld in mint conditie te zijn en kreeg een 9 rating door Professional Sports Authenticator, waardoor het een zeldzaamheid.

Slechts zes andere 1952 Topps Mantle kaarten hebben die “mint grade, een rang verlegen van de top “gem mint.”

Het veilinghuis schat de waarde van de kaart op meer dan $ 3,5 miljoen. Het huidige record voor het meeste geld betaald voor een honkbalkaart is 3,12 miljoen dollar voor een T206 Honus Wagner.

“Sinds het laatste veilingaanbod van een PSA Mint 9 exemplaar meer dan 10 jaar geleden, is de 1952 Topps Mantle rookie card geëxplodeerd in populariteit en heeft zichzelf geïdentificeerd als de ultieme blue chip stock van de hobby,” zei Chris Ivy, directeur van sportveilingen.

U hebt een koel bedrag van $1,95 miljoen nodig om een bod uit te brengen op de zeldzame mint card.(Heritage Auctions)

De 1952 Topps-set wordt door veel verzamelaars beschouwd als de eerste moderne honkbalkaartenset. Hij staat bekend om zijn eenvoud en schoonheid. De verkoop van de oorspronkelijke 310 kaarten steeg, dus besloot Topps om nog een reeks kaarten uit te geven, die begon met Mantle’s kaart, nummer 311.

Maar toen ze uitbrachten wat bekend is geworden als de “hoge nummers” onder verzamelaars, kelderde de verkoop, waardoor Topps met een enorm overschot aan kaarten in zijn magazijnen bleef zitten. Volgens de legende werden in 1960 een aantal van deze kaarten op een schip geladen en in de Atlantische Oceaan gedumpt, zodat het bedrijf meer ruimte kon vrijmaken voor nieuwe sets, waardoor de hoge nummers tot enkele van de zeldzaamste en duurste kaarten van het naoorlogse tijdperk behoorden.

“Deze kaart is een torenhoog symbool van Amerikaans exceptionalisme, van de viering van ons nationale tijdverdrijf tot de onbevreesde ambitie van de visie van maker Sy Berger tot de verheerlijking van een cultuur die een arme jongen uit de kolenmijnen van Oklahoma tot het toppunt van roem en bekendheid kon verheffen,” luidt de veilingbeschrijving van het item. “Het is tien vierkante centimeter van de Amerikaanse droom, vrijwel vlekkeloos bewaard voor de eeuwigheid.”

Mantle sloeg 536 homeruns in een carrière die liep van 1951 tot 1968. Hij stierf aan leverkanker in 1995 op 63 jarige leeftijd. Hij ligt begraven op de Sparkman-Hillcrest Memorial Park Cemetery in Dallas.

Op 4 april is het huidige hoge bod op de kaart $ 1,9 miljoen. Het bieden op de kaart eindigt op 19 april om 22.00 uur.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.