Candid Opinion: Format rozgrywek NASCAR działa dobrze

Ogłoszenia

Zanim wyjaśnię, dlaczego uważam, że format rozgrywek NASCAR Cup Series działa dobrze, co jest opinią w mniejszości, muszę ustalić moje tło. NFL była moja ulubiona liga zawodowa tak długo, jak oglądałem sporty, dlatego nauczono mnie, że najlepszym sposobem na określenie mistrzostwa jest walka z nim w postseason.

Jako fan New England Patriots przez całe życie, musiałem oglądać w bólu, jak Patrioci poszedł 18-0, ale stracił w Super Bowl 42 do New York Giants 17-14. Byli najlepszym zespołem przez cały sezon, ale ostatecznie nie zostali ukoronowani mistrzami, ponieważ nie mogli wykonać pracy, kiedy to naprawdę miało znaczenie. Również Golden State Warriors pobili rekord zwycięstw w sezonie regularnym, ale przegrali w Finałach NBA z Cleveland Cavaliers. Z tym ustalonym, tutaj jest dlaczego kocham bardzo źle oznakowane Cup Series playoff system.

The playoffs są podzielone na cztery rundy z trzech wyścigów każdy w rundzie 16, 12 i 8 przed ostatecznym wyścigu mistrzostw. Uwielbiam format trzech wyścigów w każdej rundzie, ponieważ punkty są przenoszone z sezonu zasadniczego, a kierowcy mają szansę wygrać drogę do następnej rundy, ponieważ zwycięstwo gwarantuje miejsce w następnej rundzie. To zapewnia mnóstwo dramaturgii, jak Kurt Busch, który wszedł do rundy 12 na zewnątrz patrząc w, wygrał w Las Vegas Motor Speedway, aby zagwarantować sobie miejsce w rundzie 8.

Jak również, ponieważ wyścigi są trzy rundy, to daje kierowcom trochę miejsca do oddychania. Jeśli kierowca przychodzi do rundy już powyżej linii cięcia ze względu na silny regularny sezon, może on pokonać wrak lub słaby wyścig z silnymi wynikami w innych wyścigach w rundzie.

Moim jednym problemem z formatem jest to, że jest tylko jeden wyścig o mistrzostwo. Powinny być dwa lub trzy wyścigi, aby uniknąć tego, co stało się w zeszłym sezonie, gdy Denny Hamlin i Martin Truex Jr. stracili wyścig na rzecz Kyle’a Buscha z powodu błędów na pit road. Z innymi rundami będącymi trzema wyścigami, daje to kierowcom więcej marginesu na błędy.

Jednym z głównych powodów tego formatu jest to, że mistrz sezonu zasadniczego, Kevin Harvick, został wyeliminowany z rundy 8 po kraksie na Martinsville Speedway na ostatnim okrążeniu. W tym sezonie wygrał on dziewięć wyścigów i zdobył najwięcej miejsc w pierwszej piątce i dziesiątce. Na Twitterze NASCAR wybuchła wrzawa od czasu zakończenia wyścigu, gromiąc zasadność mistrzostw i „niesprawiedliwy” format playoffów.

Choć rozumiem, że Harvick powinien zostać nagrodzony za świetny sezon, faktem pozostaje również to, że podobnie jak Patrioci w 2007 roku i Wojownicy w 2016 roku, on i jego zespół nie zrobili tego, kiedy miało to największe znaczenie. Przeanalizujmy trzy wyścigi rundy 8.

Na Kansas Speedway, Harvick przegrał walkę z Joey Logano na pit road i restart, pozwalając Logano objąć prowadzenie podczas finałowego odcinka. Logano wygrał głównie z powodu pakietu aero o dużej sile docisku, który ogranicza wyprzedzanie, ale tego wszystkiego można było uniknąć, gdyby wygrał wyścig po zjeździe do pit roadu i pokonał Logano na restarcie.

Na Texas Motor Speedway, Harvick uderzył w ścianę na zakręcie 2 wcześnie w wyścigu, zmuszając go do gry dogonić dla reszty. Ukończył wyścig na 16. miejscu, ale wciąż miał 42 punkty przewagi nad zwycięzcą w Martinsville, co było dużym marginesem i najlepszym kierowcą, który nie wygrał w rundzie 8. 1172>

W Martinsville, Harvick złapał gumę i stracił dwa okrążenia. Próbował się podnieść, ale zespół sprawiał, że samochód był zbyt ciasny, aby Harvick mógł nabrać rozpędu przez większość wyścigu. Pracował aż do linii mety, ale nie mógł wyprzedzić Kyle’a Buscha na ostatnim zakręcie, przez co wypadł z wyścigu i zakończył swoje mistrzowskie aspiracje.

Harvick i jego zespół mieli trzy wyścigi, aby zdobyć wystarczająco dużo punktów, aby awansować i nie udało im się. Jasne i proste. Chociaż rozumiem kontrargument, że to nie jest jak cztery główne sporty, gdzie jest jeden zespół, z którym się mierzysz zamiast 39 innych, na koniec dnia, Harvick miał swoje szanse na awans i zawiódł. Logano zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać w Kansas, Harvick trzasnął w ścianę w Teksasie, a Elliott miał najlepszy samochód w Martinsville.

Harvick i jego zespół mają tylko siebie winić za tę eliminację. Nie prowadzili swoich najlepszych wyścigów, kiedy miało to największe znaczenie i to ich kosztowało, tak jak Patriotów w 2007 roku.

NFL jest najpopularniejszym sportem w Stanach Zjednoczonych, a March Madness jest bardzo lubiany, ponieważ ich formaty tworzą wysoką dramaturgię i momenty, które wydobywają to, co najlepsze w sportowcach. W Stanach Zjednoczonych uwielbiamy oglądać sportowców występujących na najwyższym poziomie w największych stawkach, a NASCAR dostosowuje się do czasów.

Those, którzy dorastali z wyścigów, wolą najlepszych kierowców wygrywających mistrzostwa, ale ten nowy format jest przynosząc nowych fanów do sportu, ponieważ mogą one odnosić się do wysokich stawek innych sportów. To jest czas, w którym żyjemy i NASCAR robi dobrze, aby dostosować się do nich. Wszystko, co muszą teraz zrobić, to dodać kolejny wyścig o mistrzostwo lub dwa i położyć nacisk na pakiety aero o niskiej sile docisku.