• talk
  • edit

První koloEdit

Chicago Sky vs. Connecticut SunEdit

V prvním zápase play-off 2020 se utkalo šesté nasazené Chicago Sky se sedmým Connecticut Sun. Výše nasazené Sky měly těžký závěr sezóny, když v posledních osmi zápasech skončily 2-6. Sun nastoupily jako vyhecovanější tým a v posledních osmi zápasech skončily 4-4. Série mezi oběma týmy skončila 1-1.

V prvním poločase byl zápas velmi vyrovnaný a do poločasu se hrálo za nerozhodného stavu 41:41. V druhém poločase se hrálo za nerozhodného stavu 41:41 a do poločasu se hrálo bez branek. Ve třetí čtvrtině však Sun přestříleli Sky o šestnáct bodů a dokázali strhnout vítězství na svou stranu o třináct bodů. Sun vedly Alyssa Thomasová a DeWanna Bonnerová, které obě zaznamenaly double-double. Sun měly v utkání výraznou převahu v doskakování, když přehrály Sky 40:21.

Phoenix Mercury vs. Washington MysticsEdit

V druhém utkání prvního kola se utkali pátý nasazený Phoenix Mercury s osmým Washington Mystics. Mercury v posledních osmi zápasech skončily 6-2, ale dvě prohry přišly v posledních třech zápasech. Mystics skončily v posledních osmi zápasech 5-3, včetně série čtyř vítězství, díky níž si v poslední den základní části zajistily osmé místo. Oba týmy se v průběhu základní části utkaly 23. a 28. srpna a Mercury oba zápasy vyhrály.

Mystičky začaly zápas zostra a v první čtvrtině se dostaly do devítibodového vedení. Jejich série pokračovala a v poločase zvýšily náskok na jedenáct bodů. Ve třetí čtvrtině byly týmy vyrovnané, což vedlo k tomu, že si Mystics do závěrečné části přenesly jedenáctibodový náskok. Ve čtvrté čtvrtině se Mercury vrátily do zápasu a vyhrály ji o dvanáct bodů. Oba týmy měly dvouciferný počet střelců, včetně Shey Peddyové, která trefou za tři body v nastaveném čase rozhodla o vítězství. Peddyová byla v srpnu vyřazena z týmu Mystics.

Ast: Leilani Mitchellová (25)
Odchytané střely: Myisha Hines-Allen (9)
Asts: Kiara Leslie, Emma Meesseman, Ariel Atkins, Leilani Mitchell (4)

Minnesota Lynx vs. Phoenix MercuryEdit

V prvním utkání druhého kola se utkaly 4. nasazené Minnesota Lynx s 5. nasazeným Phoenix Mercury. Mercury nastoupily do utkání po úterní výhře na nájezdy. Minnesota přijela po pětidenní přestávce po skončení základní části. V posledních osmi zápasech Lynx prohrály 4-4. Poslední zápas sezóny vyhrály po sérii tří porážek. Oba týmy v sezoně vyhrály v sérii po jednom utkání.

Začátek utkání byl vyrovnaný, po první čtvrtině vedly Mercury o jeden bod. Ve druhé čtvrtině se dotáhly a do poločasu vedly o devět bodů. Ve třetí čtvrtině se Lynx podařilo vrátit do zápasu a do poslední části se šlo za nerozhodného stavu. Damiris Dantas šest vteřin před koncem minul dva trestné hody a dal Phoenixu příležitost k druhému pokusu s klaksonem během několika dní. Skylar Digginsová-Smithová nedokázala proměnit a Lynx vyhrály o bod. Dantasová vedla Lynx s dvaadvaceti body a nováček roku Crystal Dangerfieldová nastřílela patnáct ze svých sedmnácti bodů ve druhém poločase. Veteránka Diana Taurasiová vedla Mercury s osmadvaceti body.

Los Angeles Sparks vs. Connecticut SunEdit

V druhém utkání druhého kola se utkali 3. nasazení Los Angeles Sparks se 7. nasazenými Connecticut Sun. Sun nastoupily do utkání po úterní vysoké výhře. Sparks měly po skončení základní části pětidenní pauzu. V posledních osmi zápasech Sparks prohrály 4-4, včetně posledních dvou zápasů základní části. Sparks vyhrály oba zápasy série základní části.

Slunečnice do utkání vstoupily aktivně, první čtvrtinu vyhrály o čtrnáct bodů a už se neohlížely zpět. Sun vyhrály první tři další čtvrtiny a pokračovaly ve vítězství o čtrnáct bodů. DeWanna Bonnerová zaznamenala double-double za Sun a Alyssa Thomasová vedla tým s devatenácti body. Všech pět hráčů základní sestavy Sunu zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Sparks měly pouze dvě hráčky s dvouciferným počtem bodů a Candace Parkerová vedla s dvaadvaceti body. K tomu přidala čtrnáct doskoků a zkompletovala tak double double.

Las Vegas Aces vs. Connecticut SunEdit

Las Vegas Aces vstupují do semifinále jako nasazená jednička. Základní část zakončily s bilancí 18-4 a vítězstvím ve vzájemném utkání v poslední den sezony získaly tie-break nad Seattlem Storm. Do play-off vstupují Aces s bilancí 7-1 z posledních osmi zápasů a se sedmi dny odpočinku od posledního utkání základní části. Sun vstupují po dvou solidních výkonech v prvním a druhém kole play-off. Jejich dvě vítězství byla o třináct a čtrnáct bodů. Týmy se v základní části potkaly dvakrát, přičemž Aces v obou případech vyhrály dvouciferným rozdílem.

Zápas 1

Zápas 1 začal jako málo skórující záležitost, první čtvrtina skončila 14:10 ve prospěch Sun. Po druhé čtvrtině, kterou Sun favorizovaly 22-15, se do poločasu šlo za vedení sedmých Sun o jedenáct bodů. Dominance Sunu pokračovala i ve druhém poločase, který Sun vyhrál o pětadvacet bodů. Sun vedla Jasmine Thomasová, která zaznamenala jednatřicet bodů. Dvouciferný počet bodů za Sun zaznamenaly také Alyssa Thomasová a Natisha Hiedemanová. V týmu Aces byly pouze dvě hráčky s dvouciferným počtem bodů, A’ja Wilsonová a Jackie Youngová.

Přestupky: A’ja Wilson (9)
Asts: Angel McCoughtry, Sugar Rodgers (3)

Druhý zápas

Druhý zápas byl vyrovnaný, Sun vyhráli první čtvrtinu o dva body, druhou čtvrtinu pak Aces o jeden bod. Především Alyssa Thomasová z týmu Sun si vykloubila rameno. Sun se v poločase ujaly jednobodového vedení a toto vedení navýšily vítězstvím ve třetí čtvrtině o tři body. Čtvrtou čtvrtinu však ovládla Aces, která vyhrála o dvanáct bodů, čímž smazala ztrátu a získala zápas o osm bodů.

Slunce vedly DeWanna Bonnerová s třiadvaceti body a Briann Januaryová s dvaceti body. Aces vedla A’ja Wilsonová s devětadvaceti body a další tři hráčky s jedenácti body. Ani jeden z týmů neměl hráčku, která by zaznamenala dvouciferný počet doskoků. Aces vítězstvím vyrovnávají stav série na jeden zápas a zajišťují, že se v sérii odehrají alespoň čtyři z pěti možných zápasů.

Pts: DeWanna Bonner (23)
Odchytané střely: Beatrice Mompremier (9)
Ast: Jasmine Thomas (4)

IMG Academy
Přítomnost: Žádná osobní účast
Tiara Cruse

Zápas 3

Zápas 3 začal tím, že Sun vyhráli první čtvrtinu o bod a poté druhou o pět bodů a do poločasu vedli o šest bodů. Aces vyšli z poločasové přestávky důrazně a třetí čtvrtinu vyhráli o devět bodů, aby se do závěrečné části dostali do tříbodového vedení. Ve čtvrté čtvrtině však neudrželi vedení a prohráli o dvanáct bodů. Díky silnému závěru Sun vyhráli zápas o devět bodů. Sun stačí vyhrát už jen jeden zápas, aby si zajistily účast ve finále.

Slunce vedla silný večer Alyssa Thomasová, která se nečekaně vrátila po vykloubení ramene. Nastřílela třiadvacet bodů a zaznamenala dvanáct doskoků, což jsou obě týmová maxima, spolu se čtyřmi asistencemi a třemi zisky. List The Athletic ji označil za jeden z nejlepších výkonů v lize. Sun měly další tři hráčky v základní sestavě dvouciferný počet bodů a dvě další zaznamenaly dvouciferný počet doskoků. Esa opět vedla A’ja Wilsonová, která zaznamenala dvacet bodů a dvanáct doskoků. Dvouciferný počet bodů však za Aces zaznamenaly pouze Angel McCoughtryová a Danielle Robinsonová.

Hra 4

První poločas byl opět vyrovnaný, Sun vyhráli první čtvrtinu o dva body. Druhou čtvrtinu vyhrála Aces o bod, a tak se Sun dostala do poločasového vedení o jeden bod. Aces se však po přestávce vzchopili a třetí čtvrtinu vyhráli o dvanáct bodů. Přestože Sun vyhráli čtvrtou čtvrtinu o tři body, Aces dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce o devět bodů a vynutit si rozhodující pátý zápas série.

Čtyři z hráčů základní sestavy Aces zaznamenali dvouciferný počet bodů, v čele s Angelem McCoughtrym, který nastřílel devětadvacet bodů. Danielle Robinsonová a A’ja Wilsonová zaznamenaly po osmnácti bodech. Lavička Aces dokázala přispět celkem pouze čtyřmi body a dvěma doskoky. Také Sun měly čtyři z pěti hráčů základní sestavy dvouciferný počet bodů a vedla je Jasmine Thomasová, která zaznamenala pětadvacet bodů. Lavička Sun byla v zápase také omezená, zaznamenala pouze šest bodů a přispěla čtyřmi doskoky.

Pátý zápas

Connecticut začal pátý a poslední zápas série zostra a první čtvrtinu vyhrál o třináct bodů. Aces však odpověděli ve druhé čtvrtině a vyhráli o sedm bodů. Šestibodové poločasové vedení Sun bylo téměř smazáno poté, co Aces vyhráli třetí čtvrtinu o pět bodů. Čtvrtou čtvrtinu vyhrála Aces o čtyři body, čímž si zajistila tříbodové vítězství a účast ve finále. Sun se ve třetí a čtvrté čtvrtině podařilo dát pouze devět bodů. V poslední minutě přihrála Jasmine Thomasová DeWanně Bonnerové, která nedokázala skórovat, a tím pro Sun skončila sezóna. Jednalo se o nejméně skórující zápas série, oba týmy zaznamenaly méně než sedmdesát bodů.

Sluníčka měla pouze dvě hráčky, které zaznamenaly dvouciferný počet bodů, a vedla je Alyssa Thomasová, která nastřílela dvaadvacet bodů. Dvě hráčky však zaznamenaly dvouciferný počet doskoků, Brionna Jonesová dvanáct a Thomasová deset. Nicméně lavička Sunu dokázala v zápase přispět pouze pěti body. Tři hráčky Aces zaznamenaly dvouciferný počet bodů, v čele s A’ja Wilsonovou s třiadvaceti body. Angel McCoughtryová přidala dvacet bodů. Tři hráčky Aces zaznamenaly dvouciferný počet doskoků. Žádný hráč z lavičky Aces v zápase nebodoval.

Seattle Storm vs. Minnesota LynxEdit

Storm vstupují do semifinále jako druhý nasazený tým, když v sezoně skončily s bilancí 18-4. S Las Vegas Aces měly vyrovnaný celkový rekord, ale v posledním zápase základní části prohrály tiebreak. V posledních osmi zápasech skončily Storm 7-1. Lynx přicházejí poté, co ve druhém kole vyřadily Phoenix Mercury. Týmy se v základní části potkaly dvakrát, přičemž Storm v obou případech zvítězily dvouciferným rozdílem.

Zápas 1

První zápas začal jako vyrovnaný, Storm vyhrály první čtvrtinu o jeden bod. Do poločasu zvýšily svůj náskok na pět bodů a do konce třetí čtvrtiny na devět bodů. Poté se Rysům podařil comeback, který však skončil neúspěšně, protože Alysha Clarková v nastaveném čase trefila koš a zajistila Storm vítězství o dva body.

Všech pět hráček v základní sestavě Storm nastřílelo dvouciferný počet bodů, Jewell Loydová pětadvacet a Breanna Stewartová jednadvacet bodů. Čtyři z pěti rozehrávačů Lynx nastříleli dvouciferný počet bodů, v čele s Napheesou Collier s pětadvaceti body. Obě lavičky hrály v utkání minimální roli, dohromady zaznamenaly 22 bodů.

Druhý zápas

Druhý zápas začal vysokým skóre a Seattle se po první čtvrtině ujal vedení 26:23. Ve druhé čtvrtině Lynx zaznamenaly pouze deset bodů, což umožnilo Seattlu získat do poločasu třináctibodový náskok. Tento náskok se ukázal jako nedostižný, přestože Lynx vyhrály druhou čtvrtinu o sedm bodů. Seattle uzavřel zápas čtyřbodovým vítězstvím ve čtvrté čtvrtině a celkovým vítězstvím o deset bodů. Seattle potřebuje vyhrát už jen jeden zápas, aby si zajistil účast ve finále.

Čtyři z pěti rozehrávaček Lynx zaznamenaly dvouciferný počet bodů, v čele s Damiris Dantasovou s třiadvaceti body. Dantasová i Bridget Carletonová vedou tým se sedmi doskoky. Lavička přispěla pouze osmi body. Čtyři z pěti hráčů v základní sestavě Storm také zaznamenali dvouciferný počet bodů, v čele s Jewell Loydovou s dvaceti body. Breanna Stewartová vedla tým s osmi doskoky a sedmi asistencemi. Lavička Storm zaznamenala jednadvacet bodů.

Ast: Breanna Stewart (7)
Body: Breanna Stewart (7) Pts: Damiris Dantas (23)
Rebs: Bridget Carleton, Damiris Dantas (7)

Zápas 3

Seattle začal třetí zápas první čtvrtinou 24:12 a už se nikdy nevrátil zpět. Druhou čtvrtinu vyhrály Storm o tři body a do poločasu si odnesly patnáctibodový náskok. Lynx se podařilo vyhrát třetí čtvrtinu o dva body, ale čtvrtou čtvrtinu prohrály o osm bodů. Storm vyhrály zápas o jednadvacet bodů, čímž zkompletovaly trojku a zajistily si účast ve finále.

Storm vedla Breanna Stewartová, která nastřílela jednatřicet bodů. Jediným dalším hráčem v základní sestavě, který zaznamenal dvouciferný počet bodů, byla Sue Birdová, která nastřílela šestnáct bodů. Pět hráček z lavičky nastřílelo za Storm dvaatřicet bodů. Čtyři z pěti rozehrávaček Lynx zaznamenaly dvouciferný počet bodů, v čele s Napheesou Collier, která nastřílela dvaadvacet bodů. Collierová přidala také patnáct doskoků a zaznamenala double-double. Lavička Rysů přidala celkem pouze sedm bodů.