Drsný zápasnický kondiční trénink (i když nezápasíte)

Včera večer jsem šel s rodinou do sousedního centra, kde si všichni koupili zmrzlinu. Kdyby vás to zajímalo, tak jsem tu zmrzlinovou část vynechal 🙂

Nebojte se, pořád jsem člověk, zmrzlinu jím, ale mám poslání, a to bude vyžadovat dělat to, co ostatní nedělají. Tentokrát jsem zmrzlinovou bitvu vyhrál.

Na cestě domů, asi v polovině cesty, mě manželka vysadila na kraji silnice, abych mohl zbytek cesty uběhnout. Byl jsem nažhavený a dokonce i trochu zklamaný sám ze sebe. Cítil jsem, že ztrácím část své houževnatosti, mentální převahu a celkově se příliš sžívám se životem a zvedáním.

Řekl jsem tedy manželce, aby zastavila a vysadila mě…….

Nebyl to typický běh až domů a hotovo.

Naopak, byl to brutální sprinterský trénink smíšený s různými kalistenickými cviky a skoky.

Nejprve jsem musel prvních pár minut běžet do stálého kopce. Místo běhu jsem běžel, ale nesprintoval jsem naplno. Pak jsem ušel vzdálenost dvou nebo tří domů, klesl a udělal 10 kliků.

Po klicích začal opět tvrdý běh, tentokrát lesem za mou bývalou základní školou, přeskakováním křoví, poražených stromů, po úbočí kopce a nakonec sprintem přes parkoviště základní školy, kam jsem chodil do školy.

Vyskočil jsem, chytil se basketbalového obroučky a udělal 5 přítahů.

Poté jsem sprintoval přes parkoviště na hřiště, na kterém jsem trénoval své atlety. Byly tam připravené piknikové stoly na tlaky a sada opičích tyčí pro mé přítahy.

Dal jsem 2 kola následujícího tréninkového okruhu na hřišti:

1A) military press na piknikovém stole x 10

1B) bradla x 10

1C) tricepsové extenze s váhou těla s rukama na žebřinách x 10

1D) sprint x 300 stop.

Šel jsem po parkovišti dolů k dolní části svého vývoje. Nyní měl začít závod do vrchu. Cesta domů vedla neustále do kopce.

Sprintoval jsem vzdálenost několika domů, klesl na 10 kliků, ušel několik domů a opakoval. Celkem to už bylo 70 nebo 80 kliků.

Pokud jsem viděl požární hydrant, přeskočil jsem ho.

Pokud jsem viděl zeď na straně příjezdové cesty, přeskočil jsem ji.

Když jsem dorazil domů, bylo to jen 20 minut od začátku mého běhu. Zchladil jsem se tím, že jsem se probudil na vrchol ulice (4 délky domu) a udělal 50 kliků za sebou.

Přešel jsem zpět dolů a osprchoval se smícháním teplé a studené vody (kontrastní sprchy), abych napomohl regeneraci.

Je to už nějaký čas, co jsem vyrazil na sprint a cítil jsem se skvěle.

Toto bohužel NEBYL typ běhů, které jsem dělal v době, kdy jsem zápasil, ale přál bych si, abych takhle trénoval v době, kdy jsem zápasil.

Místo toho jsem každý druhý večer běhal 4 – 5 mil. Ano, moje tempo bylo tehdy rychlé a agresivní, ale intervaly smíchané s kalistenikou jsou vynikající metodou pro trénink na zápas a dokonce i pro ty, kteří chtějí trénovat průměrně a být štíhlí.

Tento trénink byl jiný. Byl to úplný opak toho, na co jsem zvyklý běžně trénovat.

Někdy je třeba dělat něco úplně jiného. Místo hlučné atmosféry jděte někam do ticha, místo dlouhého tréninku si ho udělejte super krátký, místo intenzivního jděte na lehký a nenáročný, místo volných vah používejte jen váhu těla.