Phil Mickelson získal další vítězství a další 2 příběhy, které jste možná přehlédli

Journeyman Jason Kokrak byl minulý týden velkým vítězem na PGA Tour, ale golf na ostatních túrách byl stejně atraktivní. Zde jsou tři příběhy, které jste možná přehlédli.

Adrian Otaegui burcuje zpět ve Skotsku

Adrian Otaegui týden na Scottish Championship zakončil vynikající hrou. Španěl zahájil turnaj výkonem 62 ran v 1. kole a ve finálovém kole opět našel to kouzlo, když zahrál 63 ran a získal vítězství o čtyři rány.

„Kdybyste mi ráno řekli, že zahraji 63 ran, nevěřil bych tomu,“ řekl Otaegui. „Všechno šlo dobře, hrál jsem velmi dobře, cítil jsem se velmi dobře, byl jsem velmi soustředěný a zahrál jsem několik dobrých puttů. Byl to velmi dobrý týden a zejména dnešek byl velmi dobrým dnem na jeho zakončení.“

Vítězství ve velkém stylu @Workday #AXAScottishChamps

– The European Tour (@EuropeanTour) 18. října 2020

Otaegui začal den čtyřmi ranami za tempem Matta Wallace na 54 jamkách, ale série osmi birdie na 11 jamkách v polovině kola ho vynesla nahoru v leaderboardu, když Angličana snadno překonal.

Vítězství bylo Otaeguiho třetím v kariéře na European Tour a prvním v turnaji hraném na rány.

„Cítím se tak šťastný,“ řekl. „To, že jsem mohl vyhrát ve Skotsku, obzvlášť tady v St Andrews, domově golfu, pro mě hodně znamená.“

Phil Mickelson získal další vítězství na seniorském okruhu

Říci, že kariéra Phila Mickelsona na Champions Tour začala dobře, by bylo slabé slovo. Během dvou startů na seniorském okruhu si Mickelson připsal dvě vítězství a stal se tak teprve třetím hráčem, který vyhrál své první dva starty.

Mickelson v neděli získal titul na turnaji Dominion Energy Charity Classic, když v závěru turnaje zahrál 65 ran a o tři rány porazil svého levorukého kolegu Mikea Weira. Mickelson zahrál čtyři birdie z posledních šesti jamek, když se Weirovi v závěru odpoutal a zajistil si vítězství.

Perfektní výsledek 2:2. pic.twitter.com/ksxayvrBsU

– PGA TOUR Champions (@ChampionsTour) 19. října 2020

„To byl ale zábavný týden,“ řekl Mickelson. „Do Masters zbývá pouhý měsíc a tohle byl dobrý způsob, jak se nastartovat.“

Mickelson se příští měsíc vydá do Augusty s cílem stát se nejstarším vítězem v historii Masters. Pokud se mu podaří vykouzlit kouzlo, které předvádí na Champions Tour, rozhodně to není vyloučené.“

Austrálie ruší golfové major šampionáty v roce 2021

Pandemie koronaviru si vyžádala další oběť v golfovém programu.

Manažeři australského golfu minulý týden oznámili zrušení tří hlavních turnajů ve své zemi – Australian PGA Championship, Australian Open a Women’s Australian Open – v důsledku logistických problémů spojených s pořádáním mezinárodních akcí. Je to poprvé od druhé světové války, kdy se nebude hrát mužský open, a poprvé po více než deseti letech, kdy se nebude hrát PGA a ženský open.

„Je to bezprecedentní a pro australský golf a jeho fanoušky je to skutečná rána,“ řekl výkonný ředitel PGA of Australia Gavin Kirkman. „Ale i s mnoha náhradními plány jsme dospěli do bodu, kdy je třeba učinit rozhodnutí, a toto jsme bohužel museli přijmout.“

Původně se měly turnaje hrát na přelomu listopadu a prosince letošního roku, ale byly odloženy na únor v naději, že se je podaří bezpečně uspořádat. Po konzultacích s různými úřady a hygieniky však byly akce pro tuto sezónu zcela zrušeny.

„Těšíme se, že všechny tři turnaje opět ožijí, až se v létě 2021-22 vrátí v normálním režimu,“ řekl Kirkman.