V kolik hodin dnes začíná závod NASCAR? Televizní program, kanál pro závod v Daytoně

Čas startu sobotního závodu NASCAR na okruhu Daytona International Speedway je prvním z pěti po sobě jdoucích nočních závodů pohárové série. Každoroční noční závod v Daytoně je však jediným z nich, který není součástí úseku 10 závodů play-off; je to poslední závod základní části sezóny NASCAR a rozhodne o několika posledních místech po sezóně.

Podivuhodné je, že po dvojzávodě v Doveru minulý víkend se program pohárové série NASCAR pro rok 2020 navzdory měsíční přestávce uprostřed pandemie COVID-19 vrátil do původního plánu. Tento program pokračuje dnes večer v 19:30 SEČ v Daytoně.

Sobotní závod NASCAR je druhým v Daytoně během tří týdnů. Pohárová série se vrací na ovál poté, co před několika týdny poprvé v historii závodila na silniční trati v Daytoně. Tento závod byl přesunut z okruhu Watkins Glen International, ale sobotní závod byl původně naplánován jako finále základní části sezóny 2020.

To je šílené, protože nepředvídatelnost závodu na superspeedwayi znamená, že Jimmie Johnson, William Byron a všichni jezdci na bublině play-off NASCAR budou mít v podstatě stejné šance dostat se do play-off. Tito jezdci se pravděpodobně budou méně starat o své pozice a více o to, aby závod prostě dokončili.

Níže naleznete vše, co potřebujete vědět o programu sobotního závodu NASCAR v Daytoně a dalších závodů.

VÍCE: Sledujte dnešní závod NASCAR živě na fuboTV (7denní zkušební verze zdarma)

V kolik hodin dnes začíná závod NASCAR?

• Závod: Coke Zero Sugar 400 na okruhu Daytona International Speedway
  • Datum: V sobotu 29. srpna
  • Čas startu: 19:30 SELČ

Zelená vlajka sobotního závodu NASCAR Cup Series v Daytoně zavlaje krátce po 19:30 SELČ, pokud nedojde ke zpoždění kvůli dešti, jak se často děje od května, kdy se NASCAR vrátila k živému závodění.

Dobrou zprávou ohledně počasí pro sobotní závod je, že letní podmínky ve střední Floridě jsou relativně předvídatelné, pokud nehrozí tropická bouře. Pozdně odpolední bouřky jsou v oblasti běžné, což je důvod, proč byl závod na silniční trati v Daytoně před několika týdny odložen, ale povětrnostní systémy se obvykle večer vyjasní.

Daytona má světla a tento závod v roce 2015 se po dlouhém dešti protáhl do brzkých ranních hodin. NASCAR má dostatek flexibility, pokud se počasí stane v sobotu večer problémem.

Závod Coke Zero Sugar 400 v Daytoně je naplánován na 160 kol a musí dosáhnout poloviny, aby byl považován za oficiální.

Na jakém kanálu dnes běží NASCAR?

• Televizní kanál: NBC
  • Přímý přenos: NBC Sports Go | fuboTV (7denní zkušební verze zdarma)

NBC Sports bude vysílat závod NASCAR Cup Series na své vlajkové kabelové síti NBC teprve potřetí v této sezóně. Což je příhodné pro finále základní části sezony a obecně jeden z nejnapínavějších závodů sezony.

Níže jsou uvedeny hlavní televizní trhy ve Spojených státech a pobočky/televizní kanály NBC pro každý z nich.

Buffalo 2 (33)

Z 20 závodů NASCAR Cup Series měla NBC vysílat v roce 2020, 12 mělo být vysíláno na stanici NBCSN a zbylých osm na vlajkové kabelové síti NBC. Pět z posledních šesti závodů sezony bude vysíláno na NBC.

Stejně jako v případě všech závodů pohárové série na stanicích NBC a NBCSN v této sezoně bude i sobotní závod v Daytoně uvádět Rick Allen za asistence analytiků Dalea Earnhardta Jr, Jeffa Burtona a Steva Letarteho.

NASCAR live stream pro závod v Daytoně

Každý, kdo má kabelové nebo satelitní předplatné, může sobotní závod NASCAR v Daytoně sledovat živě prostřednictvím webu NBCSports.com nebo aplikace NBC Sports. To by měla být preferovaná cesta pro diváky, kteří takové předplatné mají, ale nemohou se dostat ke své televizi.

Pro ty, kteří nemají kabelové nebo satelitní předplatné, existuje pět možností OTT TV streamingu, které přenášejí NBC a NBCSN – Sling, Hulu, YouTubeTV, fuboTV a AT&T Now. Z této pětice nabízejí Hulu, YouTubeTV a fuboTV možnost bezplatného vyzkoušení.

Níže jsou uvedeny odkazy na jednotlivé služby.

• Sling
  • Hulu (bezplatná zkušební verze)
  • YouTubeTV (bezplatná zkušební verze)
  • fuboTV (bezplatná zkušební verze)
  • AT&T Now

NASCAR plán 2020

NASCAR je i nadále odhodlána uskutečnit v letošní sezóně 36 závodů, z nichž čtyři byly dokončeny předtím, než pandemie COVID-19 uzavřela sportovní svět. Navzdory tolika změnám v rozpisu pravidelné sezóny zachovává NASCAR 10 podzimních závodů play-off v nezměněné podobě a na původních tratích.

Níže uvádíme revizi rozpisu základní části pohárové série, počínaje závody v Darlingtonu, které pohárová série absolvovala při svém květnovém návratu.

Sob, 29. srpna Daytona NBC 19:30 ET

Závod v Darlingtonu se 17. května jel místo závodu v Chicagolandu, který byl původně naplánován na 21. června. Závod v Darlingtonu 20. května se jel místo odloženého závodu v Richmondu, který byl původně naplánován na 19. dubna. Závod v Charlotte 27. května se jel místo závodu v Sonomě, který byl původně naplánován na 14. června.

Dvojzávod v Poconu zůstal podle dřívějšího plánu na poslední červnový víkend a pohárová série závodila ve dvou dnech po sobě. Tyto závody byly uváděny na stanici Fox (a FS1), nikoliv na NBC. Stanice Fox uzavřela svou letošní sezónu závodem All-Star Race v Bristolu 15. července.

Dříve odložené závody v Doveru a Michiganu se staly součástí sobotně-nedělních dvojzávodů na těchto tratích v srpnu.

Protože New York vyžadoval, aby lidé po cestě z jednoho ze států silně zasažených COVID-19 (včetně Severní Karolíny) byli 14 dní v karanténě, byl závod ve Watkins Glen 16. srpna přesunut na silniční okruh Daytona. Podle The Athletic se NASCAR snažila získat výjimku z karantény pro závody ve Watkins Glen, ale úřad guvernéra Andrewa Cuoma ji zamítl.

Závod 16. srpna byl prvním závodem NASCAR Cup Series na silniční trati v Daytoně.