• talk
  • edit

First RoundEdit

Chicago Sky vs. Connecticut SunEdit

W pierwszym meczu playoffów 2020 roku 6. seedowane Chicago Sky zagrało z 7. seedowanym Connecticut Sun. Wyżej notowane Sky miały trudną końcówkę sezonu, kończąc 2-6 w swoich ostatnich ośmiu meczach. Słońca były gorętszą drużyną, kończąc 4-4 w ostatnich ośmiu meczach. Sezonowa seria pomiędzy tymi drużynami zakończyła się wynikiem 1-1.

Mecz był zacięty w pierwszej połowie, z remisem 41 na półmetku. Jednak Słońca wyprzedziły Sky o szesnaście punktów w trzeciej kwarcie i były w stanie odskoczyć na trzynaście punktów zwycięstwa. Słońca były prowadzone przez Alyssę Thomas i DeWannę Bonner, które zanotowały double-double. Słońca miały zdecydowaną przewagę w zbiórkach w tym meczu, pokonując Sky 40-21.

Phoenix Mercury vs. Washington MysticsEdit

W drugim meczu pierwszej rundy 5. seedowane Phoenix Mercury zmierzyło się z 8. seedowanymi Washington Mystics. The Mercury zakończył 6-2 w ich ostatnich ośmiu meczach, ale dwie porażki przyszedł w ich ostatnich trzech meczach. Mystics wygrały 5-3 w ośmiu ostatnich spotkaniach, w tym cztery mecze, które zapewniły im ósme miejsce w tabeli w ostatnim dniu sezonu zasadniczego. Obie drużyny grały 23 i 28 sierpnia w sezonie regularnym, a Mercury wygrały oba spotkania.

Mistyczki rozpoczęły mecz mocno, wyciągając na dziewięć punktów przewagi w pierwszej kwarcie. Ich passa trwała nadal i w połowie meczu powiększyli przewagę do jedenastu punktów. W trzeciej kwarcie gra się wyrównała, dzięki czemu Mistyczki wyszły na 11-punktowe prowadzenie w końcówce. W czwartej kwarcie Mercury powróciły do gry, wygrywając ją dwunastoma punktami i obejmując prowadzenie. Obie drużyny miały w swoich szeregach dwucyfrową liczbę strzelców, w tym Shey Peddy, która trafiła za trzy punkty w doliczonym czasie gry. Peddy został zwolniony przez Mystics w sierpniu.

Rebs: Myisha Hines-Allen (9)
Asts: Kiara Leslie, Emma Meesseman, Ariel Atkins, Leilani Mitchell (4)

Minnesota Lynx vs. Phoenix MercuryEdit

W pierwszym meczu drugiej rundy 4. seeded Minnesota Lynx zmierzyły się z 5. seeded Phoenix Mercury. Mercury wszedł do gry po wygranej w buzzer we wtorek. Minnesota miała pięć dni przerwy po zakończeniu sezonu zasadniczego. Rysie wygrały 4-4 w swoich ostatnich ośmiu meczach, wygrywając ostatni mecz sezonu po trzech przegranych spotkaniach. Obie drużyny wygrały po jednym meczu w sezonie.

Początek meczu był wyrównany, a Mercury prowadziły jednym punktem po pierwszej kwarcie. W drugiej kwarcie wyszły na prowadzenie i do przerwy prowadziły dziewięcioma punktami. W trzeciej kwarcie Rysie powróciły do gry i w końcówce meczu był remis. Na sześć sekund przed końcem Damiris Dantas spudłowała dwa rzuty wolne i dała Phoenix szansę na drugi w ciągu kilku dni buzzer beater. Skylar Diggins-Smith nie zdołała jednak trafić, a Rysie wygrały jednym punktem. Dantas poprowadziła Rysie z dwudziestoma dwoma punktami, a Rookie of the Year Crystal Dangerfield zdobyła piętnaście ze swoich siedemnastu punktów w drugiej połowie. Weteranka Diana Taurasi poprowadziła Mercury z dwudziestoma ośmioma punktami.

Los Angeles Sparks vs. Connecticut SunEdit

W drugim meczu drugiej rundy doszło do pojedynku 3. seedowanych Los Angeles Sparks z 7. seedowanymi Connecticut Sun. Słońca przystąpiły do meczu z silnym zwycięstwem we wtorek. Sparks miały pięć dni przerwy po zakończeniu sezonu zasadniczego. W swoich ostatnich ośmiu meczach przegrały 4-4, w tym dwa ostatnie mecze sezonu zasadniczego. The Sparks wygrał oba mecze sezonu regularnego series.

The Sun wyszedł silny, wygrywając pierwszy kwartał przez czternaście punktów i nigdy nie spojrzał z powrotem. Słońca wygrały trzy pierwsze kwarty i wygrały mecz czternastoma punktami. DeWanna Bonner zdobyła double-double dla Słońc, a Alyssa Thomas poprowadziła zespół z dziewiętnastoma punktami. Słońca miały wszystkie pięć zawodniczek, które zdobyły dwucyfrową liczbę punktów. Sparks miały tylko dwie zawodniczki, a Candace Parker zdobyła dwadzieścia dwa punkty. Do tego dołożyła czternaście zbiórek, by skompletować double double.

Las Vegas Aces vs. Connecticut SunEdit

Osady Las Vegas przystępują do półfinałów jako seed numer jeden. Sezon regularny zakończyły 18-4 i wygrały tie-breaker nad Seattle Storm dzięki zwycięstwu w meczu ostatniego dnia sezonu. Asy przystępują do playoffów z bilansem 7-1 w ostatnich ośmiu meczach i z siedmioma dniami odpoczynku od ostatniego meczu sezonu zasadniczego. Sun przystępują do rozgrywek po dwóch solidnych występach w pierwszej i drugiej rundzie playoffów. Dwa zwycięstwa odnieśli trzynastoma i czternastoma punktami. Drużyny spotkały się dwukrotnie w sezonie regularnym, a Asy wygrały oba spotkania różnicą dwóch cyfr.

Mecz 1

Mecz pierwszy rozpoczął się od słabego wyniku, a pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14-10 na korzyść Słońc. Po drugiej kwarcie, zakończonej wynikiem 22-15 dla Słońc, gra toczyła się do połowy, kiedy to siódme Słońca prowadziły jedenastoma punktami. Dominacja Słońc trwała nadal w drugiej połowie i wygrały one mecz dwudziestoma pięcioma punktami. Do zwycięstwa poprowadziła je Jasmine Thomas, która zdobyła rekordową w karierze liczbę trzydziestu jeden punktów. Alyssa Thomas i Natisha Hiedeman również zdobyły po dwadzieścia jeden punktów dla Słońc. Asy miały tylko dwie zawodniczki z podwójną liczbą punktów, A’ja Wilson i Jackie Young.

Rebs: A’ja Wilson (9)
Asts: Angel McCoughtry, Sugar Rodgers (3)

Game 2

Game two was a back and forth affair, with the Sun winning the first quarter by two points, and then the Aces winning the second quarter by one point. Alyssa Thomas zwichnęła swoje ramię. Po przerwie Sun prowadziły jednym punktem i powiększyły przewagę, wygrywając trzecią kwartę trzema punktami. Jednak Asy zdominowały czwartą kwartę, wygrywając dwunastoma punktami, aby zniwelować deficyt i wygrać mecz ośmioma punktami.

Słońce były prowadzone przez DeWannę Bonner z dwudziestoma trzema punktami i Briann January z dwudziestoma punktami. Asy były prowadzone przez A’ja Wilson z dwudziestoma dziewięcioma punktami i trzy inne zawodniczki z jedenastoma punktami. Żadna z drużyn nie zanotowała dwucyfrowej liczby zbiórek. Asy wygrać remisuje serii w jednej grze każdy, i zapewnia, że nie będzie co najmniej cztery z możliwych pięciu gier w serii.

Game three

Game three began with the Sun winning the first quarter by a point and then carrying the second by five points, to take a six point lead into halftime. Asy wyszły z połowy silniejsze i wygrały trzecią kwartę dziewięcioma punktami, by objąć trzypunktowe prowadzenie w ostatniej części meczu. Nie zdołały jednak utrzymać tej przewagi i w czwartej kwarcie przegrały dwunastoma punktami. Sun wygrali tę część meczu dziewięcioma punktami. Słońca muszą wygrać jeszcze tylko jeden mecz, aby zapewnić sobie miejsce w Finałach.

Słońca były prowadzone przez mocną noc Alyssy Thomas, która niespodziewanie powróciła po zwichnięciu barku. Zdobyła ona dwadzieścia trzy punkty i zanotowała dwanaście zbiórek, co było rekordem drużyny, wraz z czterema asystami i trzema kradzieżami. The Athletic nazwał ten występ jednym z najlepszych w lidze. Sun miały jeszcze trzy inne zawodniczki, które zanotowały dwucyfrową liczbę punktów, a dwie inne zanotowały dwucyfrową liczbę zbiórek. Asy ponownie były prowadzone przez A’ja Wilson, która miała 20 punktów i 12 zbiórek. Jednak tylko Angel McCoughtry i Danielle Robinson również uzyskały dwucyfrową liczbę punktów dla Asów.

. Mecz 4

Pierwsza połowa była kolejną wyrównaną sprawą, w której Słońca wygrały pierwszą kwartę dwoma punktami. Asy wygrały drugą kwartę jednym punktem, więc Słońca wyszły na jednopunktowe prowadzenie w połowie meczu. Jednak Asy wyszły z tego spotkania wzmocnione i wygrały trzecią kwartę dwunastoma punktami. Pomimo tego, że Słońca wygrały czwartą kwartę trzema punktami, to Asy były w stanie wygrać ją dziewięcioma punktami i wymusić decydujący piąty mecz w serii.

Asy miały cztery z najlepszych starterów, które uzyskały dwucyfrową liczbę punktów, a przewodziła im Angel McCoughtry, która zdobyła dwadzieścia dziewięć punktów. Danielle Robinson i A’ja Wilson zdobyły po osiemnaście punktów. Ławka Asów była w stanie zdobyć tylko cztery punkty i dwie zbiórki. Sun miały cztery z pięciu zawodniczek, które uzyskały dwucyfrową liczbę punktów, a przewodziła im Jasmine Thomas, która zdobyła 25 punktów. Ławka Słońc była również ograniczona w tym meczu, zdobywając tylko sześć punktów i notując cztery zbiórki.

Mecz 5

Connecticut rozpoczęło piąty i ostatni mecz serii mocno, wygrywając pierwszą kwartę trzynastoma punktami. Asy odpowiedziały jednak w drugiej kwarcie, wygrywając ją siedmioma punktami. Sześciopunktowe prowadzenie Sun w połowie meczu zostało niemalże zniwelowane po tym jak Asy wygrały trzecią kwartę pięcioma punktami. Asy wygrały czwartą kwartę czterema punktami i zapewniły sobie zwycięstwo za trzy punkty i miejsce w finale. Sun zdobyły tylko dziewięć punktów w trzeciej i czwartej kwarcie. W ostatniej minucie Jasmine Thomas podała do DeWanny Bonner, która nie zdobyła punktu, kończąc tym samym sezon Słońc. To był najniższy punktacji mecz z serii, z obu drużyn zdobywając poniżej siedemdziesięciu punktów.

The Sun tylko miał dwóch graczy wynik w double digits, i były prowadzone przez Alyssa Thomas, który zdobył dwadzieścia dwa punkty. Miały dwie zawodniczki, które zanotowały dwucyfrową liczbę zbiórek, Brionna Jones – dwanaście, a Thomas – dziesięć. Jednak ławka rezerwowych Słońc była w stanie zdobyć tylko pięć punktów w meczu. Asy miały trzy zawodniczki z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, na czele z A’ja Wilson, która zdobyła dwadzieścia trzy punkty. Dwadzieścia punktów dołożyła Angel McCoughtry. Trzy zawodniczki Asów zanotowały dwucyfrową liczbę zbiórek. Żaden zawodnik z ławki nie zdobył punktów w tym spotkaniu.

Seattle Storm vs. Minnesota LynxEdit

Szturmy wchodzą do półfinałów jako drugi seed, kończąc sezon 18-4. Zremisowały z Las Vegas Aces w ogólnym bilansie, ale przegrały tiebreaker w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. W ostatnich ośmiu meczach Storm wygrały 7-1. Lynx w drugiej kolejce pokonały Phoenix Mercury. Drużyny te spotkały się dwukrotnie w sezonie regularnym, a Storm wygrały oba spotkania różnicą dwóch cyfr.

Mecz 1

Mecz pierwszy rozpoczął się jako wyrównane spotkanie, w którym Storm wygrały pierwszą kwartę jednym punktem. Do połowy meczu ich przewaga wzrosła do pięciu punktów, a do końca trzeciej kwarty do dziewięciu. Następnie Rysie przeprowadziły comeback, który zakończył się niepowodzeniem, gdyż Alysha Clark w doliczonym czasie gry wykonała layup, który dał Sztormowi dwupunktowe zwycięstwo.

Wszystkie pięć zawodniczek Sztormu zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, z Jewell Loyd zdobywającą dwadzieścia pięć punktów i Breanną Stewart zdobywającą dwadzieścia jeden punktów. Cztery z pięciu zawodniczek Lynx uzyskały dwucyfrową liczbę punktów, a Napheesa Collier zdobyła ich aż 25. Obie ławki odegrały minimalną rolę w meczu, zdobywając łącznie 22 punkty.

Game 2

Game two began as a high scoring affair with Seattle taking a 26-23 lead after the first quarter. W drugiej kwarcie Rysie zdobyły tylko dziesięć punktów, co pozwoliło Seattle objąć trzynastopunktowe prowadzenie do przerwy. Przewaga ta okazała się nie do odrobienia, mimo że Rysie wygrały drugą kwartę siedmioma punktami. Seattle zakończyło mecz czterema punktami w czwartej kwarcie i dziesięcioma w całym spotkaniu. Seattle musi wygrać jeszcze tylko jeden mecz, aby zapewnić sobie miejsce w Finałach.

Cztery z pięciu zawodniczek Rysiów zdobyły po dwadzieścia trzy punkty, na czele z Damiris Dantas. Dantas i Bridget Carleton zdobyły po siedem zbiórek. Ławka rezerwowych zdobyła tylko osiem punktów. Cztery z pięciu zawodniczek Storm również zanotowały dwucyfrową liczbę punktów, na czele z Jewell Loyd z dwudziestoma. Breanna Stewart poprowadziła zespół z ośmioma zbiórkami i siedmioma asystami. Ławka Storm zdobyła dwadzieścia jeden punktów.

Pts: Damiris Dantas (23)
Rebs: Bridget Carleton, Damiris Dantas (7)
Asts: Crystal Dangerfield (7)

IMG Academy
Tim Greene
Tiara Cruse

Game 3

Seattle rozpoczęło Game 3 od pierwszej kwarty 24-12 i nigdy tak naprawdę nie oglądało się za siebie. Storm wygrały drugą kwartę trzema punktami i objęły piętnastopunktowe prowadzenie po przerwie. Lynx udało się wygrać trzecią kwartę dwoma punktami, ale czwartą przegrały ośmioma punktami. Storm wygrały mecz dwudziestoma jeden punktami, aby zakończyć trzy spotkania i zapewnić sobie miejsce w finałach.

Do zwycięstwa Storm poprowadziła Breanna Stewart, która zdobyła trzydzieści jeden punktów. Jedyną zawodniczką, która zdobyła tyle samo punktów była Sue Bird, która zdobyła ich szesnaście. Pięć zawodniczek z ławki zdobyło 32 punkty dla Storm. Cztery z pięciu zawodniczek Lynx uzyskały dwucyfrową liczbę punktów, a liderką była Napheesa Collier, która zdobyła dwadzieścia dwa punkty. Collier dołożyła do tego piętnaście zbiórek i zanotowała double-double. Ławka Rysiów zdobyła w sumie tylko siedem punktów.