Wedding Planner Opis pracy, obowiązki i odpowiedzialność

Wedding Planners pomóc parom zrealizować ślub swoich marzeń.

Co robi Wedding Planner?

Jako część branży koordynacji planowania zdarzeń, planiści ślubni są odpowiedzialni za skuteczne i efektywne planowanie ślubów w celu stworzenia obrazu ich klientów dzień ślubu dream.

Jego opis pracy przecina nie tylko planowanie ślubów, ale także wykonanie ich do pożądanej perfekcji.

Planerzy ślubni mogą pracować na własną rękę i / lub dla firm planowania wydarzeń. Ich rola może być ograniczona tylko do koordynowania spraw w dniu ślubu lub do takich spraw jak budżetowanie i zabezpieczenie dostawców na wesele. Są artystami, którzy pomagają udramatyzować wymarzony ślub swoich klientów.

Planuje układ miejsca ślubu w celu, między innymi, zapewnienia zgodności ze strażą pożarną i innymi przepisami oraz smakiem/receptą klienta(ów).

Ona/on jest również odpowiedzialna/y za doradzanie klientom w zakresie najlepszych zwyczajów i etykiet ślubnych oraz spotyka się z parami w celu zrozumienia ich wymarzonego ślubu.

Planista ślubny jest odpowiedzialny/a za sprzątanie miejsca ślubu bezpośrednio po imprezie, a także oczekuje się od niego/niej zapewnienia bezpieczeństwa prezentów ślubnych i innych przedmiotów użytych na ślubie.

Jego/jej opis pracy obejmuje również przewidywanie i przygotowywanie się na różne nieoczekiwane sytuacje, które mogą wystąpić w trakcie wesela.

Jest on/ona wyszczególniony do obsługi listy gości i zapewnienia komfortu gości.

Planista ślubny jest odpowiedzialny za zabezpieczenie usług dostawców takich jak fotografowie, dostawcy żywności i kamerzyści na wesele.

Jest on/ona przypisany do zapewnienia odpowiedniego zaopatrzenia w dobrej jakości żywności dla gości, i to jest również ich obowiązek, aby zaplanować odpowiednie i skuteczne usuwanie odpadów w miejscu ślubu.

Jest on/ona odpowiedzialny za kontakty z wykonawcami, którzy zostali przypisani do jednego lub drugiego obowiązku w odniesieniu do ślubu.

Osoba ta jest również odpowiedzialna za fizyczną obecność w miejscu ślubu w dniu wydarzenia, aby zapewnić, że plan ślubu jest ściśle przestrzegany z małymi lub żadnymi odchyleniami.

Wedding Planner Job Description Example/Sample/Template

Wedding planners wykonują szeroki zakres funkcji, aby zapewnić swoim klientom uzyskanie ślubu ich marzeń.

Poniżej znajduje się przykład opisu pracy, który obejmuje główne zadania, obowiązki i odpowiedzialność wedding plannera:

  • Przygotowuje (z klientem lub bez niego) budżet na wesele i zapewnia ścisłą zgodność z budżetem
  • Współpracuje z parami, aby dowiedzieć się, jakie są ich oczekiwania dotyczące wesela i utrzymuje je na bieżąco w zakresie jego planowania i realizacji
  • Zabezpiecza najlepsze dostępne miejsce na wesele, biorąc pod uwagę datę i budżet na wesele
  • Kontaktuje się i uzyskuje usługi muzyków, tancerzy i innych animatorów, którzy mogą być potrzebni
  • Przygotowuje raport finansowy z wesela
  • Prowadzi listę sprzętu niezbędnego na wesele, np.np. komputery, głośniki, kulisy, krzesła, stoły, itp.
  • Deleguje obowiązki takie jak woźny, protokół, itp. do członków zespołu
  • Upewnia się, że toalety są zapewnione w obiektach weselnych.

Wymagania – umiejętności, zdolności i wiedza – do roli wedding plannera

Aby zatrudnić na stanowisko wedding plannera, pracodawcy zazwyczaj poszukują pewnych cech, umiejętności, wiedzy, zdolności, itp., które ich zdaniem umożliwią wedding plannerom bycie skutecznymi w pracy.

Poniżej znajdują się główne wymagania i kwalifikacje, które większość pracodawców oczekuje od kandydatów do pracy na stanowisku planisty ślubnego:

  • Umiejętność skutecznego wykonywania różnych zadań w celu zapewnienia sukcesu wesela
  • Stopień naukowy w zakresie marketingu, planowania wydarzeń, reklamy, zarządzania hotelarstwem lub w innej pokrewnej dziedzinie
  • Umiejętność efektywnej pracy w szybko zmieniającym się, wysokim ciśnieniu
  • Umiejętność komunikowania się z wszystkimi zainteresowanymi stronami w formie pisemnej i ustnej
  • Umiejętność kierowania zespołem, jak również pracy w zespole w celu osiągnięcia pożądanych rezultatów
  • Dobra znajomość różnych aplikacji pakietu Microsoft Office
  • Dobre umiejętności zarządzania czasem, aby móc zaplanować i z powodzeniem wykonać działania w wyznaczonym czasie
  • Umiejętność słuchania i rozumienia dokładnie tego, czego klienci wymagają i oczekują od swojego ślubu
  • Duża zdolność do negocjowania umów z dostawcami i innymi usługodawcami na imprezę weselną i zabezpieczania ofert oszczędnościowych dla klientów
  • Duża zdolność do interakcji i dogadywania się z ludźmi z różnych środowisk
  • Wyjątkowo zorganizowana osoba z silną zdolnością do zwracania uwagi na szczegóły
  • Doświadczenie w zarządzaniu imprezami, w tym przyjęcia, imprezy charytatywne, projekty, itp.
  • Umiejętność przewidywania, co może pójść źle w wydarzeniu i zapobiegania temu
  • Silna umiejętność rozwiązywania problemów, aby być w stanie radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi w trakcie wydarzeń
  • Uaktualniona wiedza na temat trendów w branży ślubnej.

Podsumowanie

Jeśli jesteś pracodawcą poszukującym dobrego wedding plannera do zatrudnienia, próbka opisu stanowiska pracy dostarczona w tym poście pomoże Ci w stworzeniu jednego dla stanowiska w Twojej organizacji.

Opublikowanie szczegółowego opisu stanowiska w organizacji pomoże potencjalnym kandydatom dokładnie poznać obowiązki i odpowiedzialność, które będą musieli wykonać jako wedding planner, a także upewnić się, że są wykwalifikowani do tej roli.

Będziesz zatem w stanie uzyskać kandydatów, których pragniesz na to stanowisko.

Ten post będzie również przydatny dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany staniem się wedding planner. Będziesz w stanie zwiększyć swoją wiedzę na temat kariery, a zatem do podjęcia właściwej decyzji o nim.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny w nauce o tym, co robią planiści ślubni? Proszę, zostaw komentarz, co myślisz o tym poście w polu poniżej. A jeśli pracujesz jako wedding planner, możesz również podzielić się opisem swojej pracy w tym polu.

Możesz potrzebować zdać test pracy, aby zostać zatrudnionym na stanowisko, zwiększ swoje szanse na uzyskanie wysokich wyników już dziś!

Testy oceny pracy: How to Top Your Competition

Jako część procesu zatrudniania, większość wnioskodawców, którzy przeszli wstępną fazę przesiewania CV jest zobowiązana do zdania testu oceniającego dla stanowiska pracy lub praktyki, o które się ubiegają.

Celem tej fazy jest ustalenie, czy kandydat posiada odpowiedni zestaw umiejętności i cech, aby wyróżnić się na stanowisku pracy.

Dowiedz się, jakie testy będziesz musiał podjąć na stanowisko, o które się ubiegasz; zdobądź wiele sprawdzonych materiałów ćwiczeniowych, aby przygotować się już teraz: Pewny sposób na wysokie wyniki w testach o pracę.