Felügyelői karrier

2011-ben közel 1,1 millió ember volt feltételesen szabadlábon Amerikában. Ez 2001-hez képest, amikor csaknem 731 000 személy állt feltételes szabadlábra helyezési felügyelet alatt, emelkedett. 1980 óta az igazságszolgáltatási rendszerben a leggyorsabban növekvő bűnelkövetők a próbaidősök, miközben a börtönök népessége is tovább nőtt, az amerikai börtönökben jelenleg több mint 1,6 millió elítélt él.

Kiemelt programok:
Szponzorált iskola

Grand Canyon University

Kiemelt program: B.S. in Justice Studies and M.S. in Criminal Justice

Strayer University

Featured Program: Kiemelt program: Bachelor of Science Degree in Criminal Justice

Liberty University

Featured Program:

FIND SCHOOLS
Sponsored Content

A felügyelőtisztek feladata elsősorban az állami börtönök elítéltek felügyelete és rehabilitációja. A Reentry Policy Council szerint az állami fogvatartottak közel 77 százaléka feltételes szabadlábra helyezés vagy valamilyen közösségi felügyelet révén kerül vissza a társadalomba.

Az amerikai feltételes szabadlábra helyezési rendszer jelenlegi állapota

A börtönök és a feltételesen szabadlábra helyezettek számának ez a növekedése számos joghatóságban a feltételes szabadlábra helyezési tisztviselők felvételének növekedéséhez vezet, de ez hozzájárul a jelenlegi feltételes szabadlábra helyezési tisztviselők nagyobb esetterheléséhez is. Az 1970-es években egy felügyelőtisztre átlagosan körülbelül 45 ügy jutott, de az utóbbi években ez a szám közel 70-re emelkedett. A feltételesen szabadlábra helyezettek többsége csak havonta egyszer vagy kétszer találkozik egy tisztviselővel, minden alkalommal körülbelül 15 percig.

A kevesebb közvetlen felügyelet ellenére a feltételesen szabadlábra helyezettek sikerességi aránya az elmúlt években javult, és 2011 volt az ötödik egymást követő év, amikor a sikerességi arány nőtt. 2006-ban a feltételesen szabadlábra helyezettek közel 15 százaléka került újra börtönbe a feltételes szabadlábra helyezés ideje alatt, ez az arány 2011-ben 12 százalékra csökkent. A feltételes szabadlábra helyezés átlagos időtartama a 2010-es 18 hónapról 2011-ben 19 hónapra emelkedett.

A feltételes szabadlábra helyezési tisztviselők az állami igazságszolgáltatási körzetekben

A feltételes szabadlábra helyezési tisztviselői állások többsége az állami büntetés-végrehajtási osztályokon belül található. Van néhány szövetségi szintű, az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériumának égisze alatt működő, feltételes szabadlábra helyezésért felelős tisztviselői állás. Az erre a munkakörre vonatkozó követelmények joghatóságonként jelentősen eltérhetnek, azonban gyakorlatilag minden joghatóság megköveteli, hogy a munkára jelentkezők legalább alapdiplomával rendelkezzenek.

A legjelentősebb követelmény – a béketiszti megbízás – az állami engedélyező testületektől függ. A legtöbb állam engedélyezi vagy megköveteli a békebíróktól, hogy szakmai feladataik ellátása során lőfegyvert viseljenek és használjanak, de általában a rendőrségi képzéshez hasonló speciális képzésre van szükség.

Felügyelőtiszt munkaköri leírása

A felügyelőtiszt munkakörök általában a következő feladatok ellátásával járnak:

  • Az elítélt bebörtönzésével kapcsolatos dokumentáció összegyűjtése és eljuttatása a feltételes szabadlábra helyezési bizottsághoz
  • Az elítélt kihallgatása annak érdekében, hogy betekintést nyerjen abba, hogy javasolják-e a feltételes szabadlábra helyezést
  • A fogvatartott meghallgatása során vagy azon kívül ajánlások megfogalmazása a feltételes szabadlábra helyezési bizottság számára
  • A feltételes szabadlábra helyezésre jogosult elítéltek meghallgatásának időpontjának meghatározása
  • Az információk kezelése a feltételes szabadlábra helyezéssel kapcsolatos feltételes szabadlábra helyezési adatrendszerekben
  • Figyelemmel kíséri a feltételesen szabadlábra helyezettek tartózkodási helyét és tevékenységét a közösségben
  • A feltételesen szabadlábra helyezettek kockázatainak és szükségleteinek értékelése a szabadlábra helyezés előtt és után
  • Elektronikus megfigyelőeszközök használata a feltételesen szabadlábra helyezettek nyomon követésére
  • Elkészíti és benyújtja a feltételesen szabadlábra helyezettekről szóló jelentéseket a felügyelőtanács és a büntetés-végrehajtási osztály számára
  • Elmondja a rendőrségnek vagy a felügyelőtanácsnak a technikai, a feltételes szabadlábra helyezéssel kapcsolatos adminisztratív vagy büntetőjogi jogsértésekről

Back to Top

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.